Pagrindinis puslapis

Iš Logos.
02:39, 6 vasario 2020 versija, sukurta Žmuo (Aptarimas | indėlis) (Užrakino „Pagrindinis puslapis“: Didelės svarbos puslapis ([Redagavimas=Leisti tik administratoriams] (neribotai) [Pervardinimas=Leisti tik administratoriams] (neribotai)))
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Buddhism Symbol.pngChristianity Symbol.pngHinduism symbol.pngIslamSymbol.PNGJudaism Symbol.pngZoroastrianismSymbol.PNG

  Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su žmonija!  Rekomeduojami straipsniai: Augustinas, sikhizmas, gnosticizmas, Zaratustra

Rinktinis straipsnis

Kabala – judėjų mistinė tradicija, paremta ezoterine Tanacho interpretacija.

Kabalos mokymai judaizme laikomi autoritetingais, tačiau griežtąja prasme jie nėra privalomi, kaip, pvz., Katalikų Bažnyčios dogmos.

Kabalos kilmė nėra aiški. Kabalos temų randama apokrifinėje ir apokaliptinėje literatūroje; gausiai Talmude ir Midrašų tekstuose. Manoma, kad kabalai įtakos turėjo daug įvairių srovių: gnosticizmas, neoplatonizmas, neopitagoriečių mokymas, galbūt ir zoroastrizmas bei sufizmas. Kabalistai, kaip ir pitagoriečiai, tiki, jog skaičiuose paslėptos paslaptys.

Yra manančių, kad kabalos atsiradimas susijęs su gnosticizmu, nes joje gausu gnostinių temų. Kartu kabala naudoja simbolius, bendrus Indijos filosofijai, platonikams, gnostikams, o taip pat sutinkamus Hėgelio, Froido, K. Jungo darbuose. Ji tarsi sujungia Bibliją, Artimųjų Rytų misticizmą ir Vakarų filosofiją.

Plačiau...


Apie projektą

Logos – vikisvetainė apie tradicines religijas, naujuosius religinius judėjimus, simbolius, Bibliją bei su ja susijusias vietoves. Taip pat pateikiami tekstai iš Nag Hammadi bibliotekos. Šią svetainę skaityti, tobulinti ir pildyti, įkelti religinius tekstus lietuvių kalba kviečiami visi norintys.

Rinktinė iliustracija