Laukinė medžioklė

Iš Logos.
Jump to navigation Jump to search
Vaizdas:Laukinė medžioklė.jpg
Åsgårdsreien – Laukinė medžioklė Peter Nicolai Arbo (1872)

Laukinė medžioklė – Europos folkloro mitas. Mito pagrindas vienodas, pasakojama apie iliuzinę medžiotojų grupę su arkliais ir šunimis, pamišėliškame persekiojime per dangų.

Buvo manyta, kad Laukinė medžioklė – katastrofą, karą ar marą, pranašaujantis ženklas. Ją pamačiusiam pranašauja mirtį. Mirtingieji pamatę medžioklę gali būti pagrobti į mirusiųjų šalį.

Daugumoje skandinavų ir germanų versijų, medžioklė organizuojama gelbėti ar keršyti už moterį, kuri buvo pagrobta ar nužudyta. Medžiotojas gali būti nežinoma prarasta siela, istorinė ar legendinė asmenybė kaip Dietrichas iš Berno ar danų karalius Valdemaras Aterdagas ar identifikuojamas su dievu Odinu (ar kitu jo pavidalu).

Buvo įvairūs Laukinės medžioklės versijos variantai: Laukinė medžioklė, Vodeno medžioklė, Įniršio medžioklė, (Vokietijoje), Herlathing (Anglijoje), Mesnee d'Hellequin (Š. Prancūzijoje), Kaino medžioklė, Herodo medžioklė, Gabrieliaus šunys ir Asgardreja (Asgardreia).

This page was moved from wikipedia:lt:Laukinė medžioklė. It's edit history can be viewed at Laukinė medžioklė/edithistory