Eliziejus

Iš Logos.
Jump to navigation Jump to search

Eliziejus (hebr. אֱלִישַׁע – „Mano Dievas yra išgelbėjimas“) - biblinis Dievo pranašas ir stebukladaris, gyvenęs Izraelyje. Pranašo Elijo mokinys, tęsęs jo veiklą. Islame šis pranašas žinomas Alyasa vardu.

Eliziejus gimė Abel Meholos miestelyje žydo Šafato šeimoje. Dievas buvo paliepęs pranašui Elijui patepti po savęs pranašu Eliziejų (1 Karalių 19:16). Taigi Eliziejus tapo Elijaus mokiniu, kartu keliavo po šalį ir patarnavo. Kuomet Elijas jau žinojo, kad nedaug jam liko šioje žemėje, jis pasiūlė Eliziejui prašyti jo ko tik nori. Šis paprašė, kad Dievo Dvasios, kuri yra ant Elijo, ant jo būtų dvigubai. Elijas pažadėjo, kad tai išsipildys, jeigu jis matysiąs Elijo išėjimą iš šios žemės. Eliziejui pasisekė pamatyti, kaip dangaus vežimai pakėlė Eliją į dangų, tad jis gavo dvigubos Elijo Dvasios.

Pranašas Eliziejus per savo gyvenimą padarė daug stebuklų. Apie juos galima perskaityti 2 Karalių knygos 4-7 skyriuose ir toliau.

Jis nugyveno iki gilios senatvės, o stebuklus darė net po savo mirties. Kartą keli vyrai gabeno laidoti mirusįjį, tačiau pamatę moabitų gaują, numetė numirėlį į Eliziejaus kapą, o patys pasislėpė. Tik nukritęs ant Eliziejaus kaulų, numirėlis atgijo ir atsistojo. Ši istorija aprašyta 2 Karalių knygos 13 skyriuje.